Naše aktivity

Ponúkame rôzne zábavné a edukačné aktivity.

V zmysle zvýšenej pozornosti prevencii obezity realizovať primerané pohybové aktivity, vytvárať vhodné podmienky pre pohyb počas pobytu detí v materskej škole:

• Využívanie priestorov telocvične (podľa harmonogramu), vytvoriť dostatok priestoru na realizáciu zdravotného cvičenia pre všetky deti.
  • Využívanie areálu školského dvora na rozmanité špecifické činnosti – bicyklovanie, kolobežkovanie...
  • Športové aktivity k Európskemu týždňu športu - Športujeme.
  • Do každodenného zdravotného cvičenia detí zaraďovať prvky projektu Zdravý chrbátik, využívať telovýchovné náčinie.

V rámci Dní mesta Rožňava zorganizovať:

• Vedomostný kvíz o meste Rožňava v 5. - 6. triede.
  • Vyhotoviť z Lego stavebnice maketu mesta: „Tu žijem“.
  • Návšteva Námestia baníkov.
  • Návšteva baníckeho múzea v Rožňave.

Ďalšie aktivity:

• Participujeme na cieľoch logopedickej prevencie v spolupráci s odborníkom v oblasti logopédie – logopedická depistáž, poradenstvo.
  • Divadelné predstavenia pre deti.
  • Exkurzia do jaskyne Domica/Gombasek za účelom poznávania prírodného prostredia regiónu.
  • Pozorovanie dravcov prezentáciou sokoliara v MŠ.
  • Získavanie pozitívneho vzťahu k vode, základom plaveckých spôsobilostí realizovaním predplaveckej výchovy.
  • Športové popoludnie.
  • Aktivity zamerané na zdravú výživu v rámci Týždňa zdravej výživy.
  • Úcta k starším – slávnostné stretnutie so starými rodičmi.
  • Šarkaniáda – púšťanie šarkanov na ihrisku pri ZŠ Zakarpatská.
  • Návšteva ambulancie zubného a detského lekára.
  • Stretnutie s pracovníkom mestskej polície, beseda na tému: Ako sa správať pri stretnutí s neznámou osobou.
  • Návšteva Gemerskej knižnice v Rožňave.
  • Tvorivé dielne na tému: práca s prírodninami, sezónnym ovocím a zeleninou.
  • Deň materských škôl – stretnutie MŠ na území mesta.
  • Stretnutie s Mikulášom – v spolupráci s Rodičovskou radou pri MŠ.
  • Mikulášske predstavenie: Vianočná koleda.
  • Vianočné besiedky – tvorivé dielne s rodičmi.
  • Poznávanie kultúry, tradícií a zvykov Vianoc v rôznych krajinách: týždenný projekt – Vianoce vo svete.
  • Oboznámenie sa so športovými a olympijskými disciplínami v podmienkach MŠ – projekt Olympiáda hrou: – zrealizovaním zimnej olympiády.
  • Karneval – spoločná aktivita detí a rodičov v súvislosti s fašiangovými tradíciami v priestoroch školskej jedálne.
  • Rozvoj matematickej gramotnosti prostredníctvom logických hier: tangram, bee bot, logico, digitálny mikroskop.
  • Depistáž školskej spôsobilosti.
  • Vyšetrenie zraku detí.
  • Uplatňovanie zásad šetrenia pitnou vodou a dodržiavanie pitného režimu v kontexte s projektom: Svet okolo nás – Cestovanie kvapky vody (týždenný projekt).
  • Oboznámenie sa detí s priestormi ZŠ akad. J. Hronca v Rožňave.
  • Deň otvorených dverí – za prítomnosti rodičovskej verejnosti, učiteliek primárneho vzdelávania.
  • Prednes poézie a prózy detí – školské kolo, mestské kolo.
  • Školská výtvarná súťaž – Moja obľúbená rozprávka (týždenný projekt).
  • Vysádzanie rastlín pri príležitosti Dňa zeme s cieľom rozširovať zeleň v areáli školského dvora.
  • Tematická vychádzka na hasičskú stanicu v Rožňave.
  • Účasť na riešení úloh Malej logickej olympiády.
  • Oboznámenie sa so športovými a olympijskými disciplínami v podmienkach MŠ – projekt Olympiáda hrou: zrealizovaním letnej olympiády pre deti MŠ.
  • Deň matiek – získavanie schopnosti prejavovať sa a pôsobiť na svoje okolie.
  • Športové dopoludnie pre deti – Svetový deň atletiky.
  • Deň mlieka – príprava jedál z mlieka.
  • Vyhotovenie bylinkovej záhradky v areáli školského dvora.
  • Pobyt detí v škole v prírode.
  • Týždeň detskej radosti z príležitosti MDD – celotýždňové aktivity pre deti.
  • Pripraviť a zrealizovať Deň otcov – športový charakter: Športová rodina.
  • Rozlúčka predškolákov – slávnostné odovzdávanie osvedčení o absolvovaní predprimárneho vzdelania.
  • Noc škriatkov – nočný pobyt detí a materskej škole.
  • V spolupráci Gemerským osvetovým strediskom v Rožňave rozvíjame u detí cit ku svojmu regiónu, ľudovému umeniu, remeslu.
  • Oboznamovanie sa deti s cudzím jazykom – anglickým, formou hier.
  • Plnenie akčného plánu medzinárodného programu Zelená škola.
  • Posilňovanie imunitu detí saunovaním v infrasaune.
  • Seminár LaBáK.net - online prírodovedná súťaž pre žiakov stredných, základných a materských škôl na Slovensku.